Input:

Ubytování sportovních oddílů - DPH

21.2.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme příspěvková organizace sportovní zařízení, vlastníme bazén, stadion, sportovní halu, koupaliště. Zřizovatel má v plánu předat nám letos do majetku budovu - ubytovnu. Plánujeme ubytovávat sportovní oddíly, sportovní kluby v rámci soustředění - převážně přes letní prázdniny, týdenní pobyty. Bude se tento příjem započítávat do obratu pro DPH? Budou to převážně služby související se sportem.

Odpověď:

Obrat je vymezen v § 4a zákona č. 235/2004 Sb.,