Input:

Ocenění sbírky muzejní povahy

19.3.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak se účtují od 1. 1. 2018 předměty zakoupené do sbírky v ceně do 40 000 Kč a v ceně nad 40 000 Kč? Jak se budou účtovat předměty darované do sbírky, kde není jasná cena předmětu?

Odpověď:

Ve svém dotazu máte pravděpodobně na mysli změnu § 71 odst. 4, vyhlášky č.410/2009 Sb., kterou s účinností od 1. 1. 2018 upravuje vyhláška č.397/2017Sb. Tato změna se týká celé sbírky muzejní povahy (předpokládám, že o tu v tomto případě jde), u které není známé