Input:

Limit hotovostních plateb

8.12.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Existuje v zákoně limit pro úhradu dodavatelských faktur v hotovosti pro příspěvkovou organizaci?

Odpověď:

Limit hotovostních plateb je 270 000 Kč a týká se těch plateb, které jsou provedeny týmž poskytovatelem témuž příjemci v průběhu jednoho kalendářního dne. Takto je to stanoveno v § 4 zákona č. 254/2004 Sb., o omezení plateb v hotovosti. Tento zákon platí jak pro fyzické, tak pro právnické osoby a výjimky z něj se týkají spíše charakteru plateb.